Refleks można określić jako czas reakcji

Refleks jest to zdolność do szybkiego rozumowania i reagowania na zaistniałą sytuacje.

Inaczej można go określić jako reakcję odruchową na zewnętrzny bodziec. Istnieją osoby o różnych predyspozycjach do reagowania na określone bodźce, dlatego w różnych sytuacjach ludzie będą reagować szybciej lub wolnej. Refleks kojarzony jest z spostrzeganiem, odruchem oraz szybkością działania. Zmierzony refleks można określić jako czas reakcji składający się z postrzegania sytuacji, procesu decyzyjnego i finalnie wykonania reakcji. Każdy z tych etapów ma wpływ na ostateczny wynik reakcji człowieka. Należy pamiętać że wraz z wiekiem, zdrowiem, kondycją, stanem psychofizycznym refleks stopniowo pogarsza się. Istnieją jednak sposoby dzięki którym można trenować i poprawiać czas reakcji.

Przykładem może być refleksomierz Simflex który w precyzyjny sposób mierzy reakcje człowieka oraz pozwala na prosty trening. Czas reakcji pomaga nie tylko w osiąganiu świetnych wyników w sporcie zawodowym ale i w życiu osobistym. Osoby szybko reagujące łatwiej i szybciej radzą sobie z problemami życiowymi, potrafią intuicyjnie poradzić sobie w trudnych i ekstremalnych sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu. Człowiek o szybkim refleksie może szybciej myśleć, zapamiętywać, oceniać, reagować, być bardziej wydajnym i efektywnym. Sport i refleks idą ze sobą w parze dlatego mówi się że „sport to zdrowie”. W wielu dyscyplinach sportowych szybka reakcja jest kluczem do sukcesu i pozwala na osiąganie przewagi nad przeciwnikiem.

Przykładem mogą być: wyścigi samochodowe, rajdy, szermierka, hokej, piłka nożna, piłka ręczna, siatkówka, sztuki walki, boks, skoki narciarskie, żużel, tenis i wiele innych. Symulator refleksu został stworzony z myślą o osobach które chcą zadbać o swoje wyniki, czas reakcji oraz kondycję. Skonfigurowany może być dla użytkownika uprawiającego sport dla zdrowia lub pod profesjonalny trening zawodowy. Simflex jest wykonany z stali nierdzewnej jako produkt na zamówienie, dodatkowo może być konfigurowany w dowolny sposób pod indywidualne predyspozycje i oczekiwania klienta. Symulator wykonany jest z najwyższą dbałością o szczegóły, wyposażony jest w liczniki oraz przyciski LED.